Makale Kategorileri

Makaleler » Blog » Dijital İçeriğin Gücü

Dijital İçeriğin Gücü

Reklam dünyası artık geleneksel reklam algısının yanında dijital reklam algısını da kabul etmiş durumda. Dijital dünyada var olmayan veya yanlış çalışmalar yürüten markaların pazarda tutunabilmesi mümkün olmuyor. Markanızın faaliyetleriyle örtüşen, hedef kitlenizi göz önünde bulundurarak üretilen doğru içeriklerle dijital dünyada müşterilerinize kendinizi göstermeniz gerekiyor. Tüm bunlar bir plana ve hedefe dayanarak profesyonel çalışmalarla sürdürülmeli; burada devreye kurumsal içerik ajansı giriyor.

İçeriğin Gelişimi ve Tanımlanması

İçerik denildiğinde akla yalnızca metinler gelmemeli. Belirlenen dijital mecranın tüm dinamiklerini kullanarak hedef kitleye doğru, anlamlı, markaya uygun, iki yönlü bir iletişim çalışması uygulanmalı. Bu uygulamaları kapsayan içerikler; yazı, görsel ve video gibi başlıklar altında oluşturulması gereken interaktifliği esas alan paylaşımlar olmalı.

Fevreka ile Kaliteli İçerik

Fevreka içerik ajansı yıllara dayanan tecrübesi ve günümüzün en önemli hedef kitlesi haline gelen genç hedef kitlenin algı, dinamik, yorumlama ve estetik kaygılarını iyi bilen çalışanları ile; çalıştığı markaları doğru mecralarda doğru içerik planlamaları ile var edip, onları dijital dünyaya entegre eder. Markalarına bir karakter kazandırır.

Kaliteli içerikler doğru adımların doğru sırayla yapılması ile ortaya çıkar. Öncelikle çalışılan sektöre göre pazar analizi yapılır. Bu noktada içeriğin kimin için hazırlanacağı ve hedef kitlesi belirlenir. Ayrıca rakiplerin yazıları takip edilir, hangi içeriklerinin ilgi gördüğü takip edilir. Eğer içerik metinsel ise, anahtar kelime analizi sıradaki adımdır. Potansiyel trafik takip edilir. Başlık ve alt başlıklar tıklanma oranını artıran unsurlardır, bu yüzden sıradaki adım doğru başlık seçimidir. Kullanıcı başlığı okuduğunda metnin kalanını okuması için heveslenmelidir. Kullanıcıların dikkatini çekecek içerik şablonu oluşturulmalıdır. Dikkat dağıtacak elementlerden uzak durulmalı ve imla kurallarına dikkat edilmeli. Son olarak içeriğin tüketimini artıracak bir diğer unsur görsel kullanımıdır. Görseller öznel olmalı, kopya olmamalıdır. Mümkünse kendi çektiğiniz görseli kullanmalısınız.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
yukarı
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4